USAİ REİKİ

Reiki nedir?

Reiki; şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan binlerce yıllık ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. Batıya yayılmaya başladığında “Evrensel Yaşam Enerjisi ” olarak tercüme edilmiştir. Ancak “yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi” açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar. Reiki bir ruhsal şifa tekniğidir.

Kaynağının Tibet olduğu sanılan Reiki, Japon Budusti olan Dr. Mikao Usui tarafından yeniden ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniği halinde sunulmuştur. Usui, 1922 yılında Usui Reiki Ryoho Gakkai adlı bir organizasyon kurmuş ve burada şifa verirken aktarmayı da öğretmiştir. Zamanla hem bu kuruluş içinde hem de dışarıda öğretmen yetiştirmeye başlamıştır.

Reiki hiçbir inanç sistemi ya da felsefe ile bağlantılı değildir.İnsan vücudundaki enerji kanallarında oluşan tıkanıklıkların açılmasını sağladığına inanılan reikinin, birçok hastalığın tedavisine yardım ettiği görülmüştür. Bununla birlikte,bu yöntemin tıbbın yerini tutmadığı ve teşhis için bir araç olmadığı konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. Bütünleyici ve tamamlayıcı şifa yöntemi olarak kullanıldığında başarılı bir araç olduğu öne sürülen reikinin, çağdaş tıp, akupunktur, şiatsu, refleksoloji gibi, şifa için kullanılan tüm sistemlerle uyumlu olduğu bildiriliyor. Bu sistemlerle birlikte uygulandığında acıları hafiflettiği ve şifa sürecini hızlandırdığı söyleniyor.

Reiki uygulamasının kullanım alanları

Reikinin pek çok kullanım alanları vardır.Bu enerjinin özelliği sadece şifa vermek değildir.
Günlük yaşamın hemen hemen her yönüne uygulanabilir. Bitkiler ve hayvanlar içinde kullanılabilen bir şifa tekniği olmasıyla beraber, bolluk ve bereket için de uygulanmaktadır.

Reiki uygulaması

Reiki uygulanan kişi; genelde gevşeme, rahatlama, ağrılarda azalma veya kaybolma, hastalıkta gerileme hisseder. Hiçbir şey hissetmeyebilir de. Hissetmeyen kişi şifalanmamıştır diyememekle birlikte, önemli olan inanması değil, reiki uygulamasını kabul etmesi yeterlidir.

Tam bir reiki seansı 20 ila 40 dakika sürer. Tüm bedene ve hasta bölgeye enerji verilir. Üç gün üst üste uygulanması önerilir. Kronik hastalıklar için daha sık ve yoğun reiki uygulanır. Kaç seansta tam sonuç alınacağı, iyileşme sağlanıp sağlanamayacağı bilinemez, bedenin enerjiye verdiği cevap önemlidir.

Reiki, yoga, meditasyon, tüm sporlar, Tai Chi, Qi Gong gibi tüm diğer sanatlar ve enerji sistemleriyle birlikte güvenle kullanılabilir.

Reiki ile Şifalanma

Her varlık evrensel yaşam gücü ile varlığını sürdürür.Bu yaşam enerjisi bedene çakralar yolu ile akar.
Beden içerisine bu enerjinin akış yollarına meridyenler ve nadiler bedenin çevresindeki enerji alanına Aura denir.
Yaşam enerjisi hücrelere ve organlara sürekli akarak onları tazeler ve çalışmaya devam etmelerini sağlar.
Bu enerjinin akışı engellenirse bedende bazı aksaklıklar ortaya çıkar.Yaşam enerjisi duygu ve düşüncelerimize göre yönlenir.Negatif düşünce ve duygular bu enerjinin akışında bozukluk  meydana getirir.Bu bozukluklar ilk önce enerji bedenin katmanlarında ve sonra da fiziksel bedende ortaya çıkar.Reiki  kişiye akarken hem enerji bedendeki hemde fiziksel bedendeki dengesizlikleri dağıtarak o bölgedeki frekansı yükseltir.Düşük frekanslı enerjinin parçalanarak dağılmasını sağlar.Sonuç olarak yaşam gücünün akışını onarıp sağlıklı ve doğal olarak akmasını sağlar.

Whatsapp
Size yardımcı olabilir miyim?
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?